Haberler

75. VE 50. YIL MADALYA VE BERAT TÖRENİ

Galatasaray Lisesi’nden mezuniyetlerinin 75. 50. ve 25. yıllarını kutlayan 1947, 1972 ve 1997 yılları mezunları ve dönem arkadaşları için düzenlenen Madalya ve Berat töreni, 4 Aralık 2022 Pazar günü gerçekleşti.

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda, Atatürk, silah arkadaşları ve vefat eden Galatasaraylılar için saygı duruşu ile başlayan programda, Galatasaray Lisesi Müdürü Prof. Dr. Murat Develioğlu, Galatasaraylılar Derneği Başkanı Fidel Berber, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, 50. yılları temsilen Sayın Nejat Özcan ve 25. yılları temsilen Sayın Özen Ülgen ile Dirim Şener birer konuşma yaptılar.

1947 mezunu yedi büyüğümüzün madalyasının hazırlandığı törene, 75. yılını kutlayan Sayın Yılmaz Dağcı, Sayın Hüsnü Öngen ve Sayın İzzet Hatem şahsen katılarak madalyalarını Başkanımız İnan Kıraç’dan aldılar.

Bu yıl 11.si düzenlenen Özhan Canaydın Spor Ödülleri’nin Sayın Murat Canaydın ve Kulüp Başkanımız Sayın Dursun Özbek’in elinden sahiplerini bulmasının ardından, madalya ve beratlar okul müdürümüz Sayın Prof. Dr. Murat Develioğlu tarafından 50. ve 25. yıllara takdim edildi.

Atatürk’ün Galatasaray Lisesi’ni ilk ziyaret ettiği 2 Aralık 1930 tarihi anısına, Aralık ayının ilk Pazar günü düzenlenen tören sonrası, Galatasaraylılar her sene olduğu gibi geleneksel Galatasaray Pilavı yiyerek özlem giderdi.Tarih yazmak, tarih yapmak kadar önemlidir. Yazan, yapana sadık kalmalıdır.

Mustafa Kemal Atatürk