Haberler

GALATASARAY LİSESİ 150. YIL ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Galatasaray Lisesi 150. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri; 10 Ekim 2017 Salı günü saat on birde  Tevfik Fikret Salonu'nda yapılan "Galatasaraylı Kuruluşlar 150.Yıl Ortak Deklarasyonu ve Basın Toplantısı" ile başladı.


Atatürk, silah arkadaşları ve vefat eden Galatasaraylılar için saygı duruşu ile başlayan etkinliğin sunuculuğunu Korhan Abay yaptı.


Galatasaray Lisesi’nin 100. Yıl törenlerinin kısa bir özetini anlatan film gösterisi ardından Galatasaray Lisesi Ders Nazırı Carole Lux, Galatasaray Lisesi Müdürü Meral Mercan ve Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. E. Ertuğrul Karsak birer konuşma yaptılar.


Başta Galatasaray Lisesi, Galatasaray Üniversitesi, Galatasaray Spor Kulübü, Galatasaraylılar Derneği, Galatasaraylılar Birliği ve Galatasaray Eğitim Vakfı olmak üzere, Galatasaray Lisesi’nden doğmuş tüm kurumların birlik ve dayanışma içinde olduğunu gösteren etkinlikte Galatasaray Lisesi öğrencileri tarafından “Galatasaray Kurumları 150. Yıl Ortak Deklarasyonu” okundu.


Etkinlikte sahneye eski kapaklı sıralardan getirtilerek oluşturulan "Galatasaray'da bir sınıf"  bölümünde sahneye sırasıyla Ahmet San, Prof. Dr. Şebnem Ünal, Erman Kunter, Nur Ger, Dursun Özbek, Hakkı Âkil, Aydemir Akbaş ve Prof. Dr. Duygun Yarsuvat çağrıldı. Katılımcılar bulundukları döneme ait anılarını da anlatırken, Galatasaray’ın Türkiye’nin farklı sosyokültürel ve sosyoekonomik çevrelerinden birçok öğrenciyi nasıl geliştirebildiği, birlikte yaşama kültürünün nasıl oluştuğu, Türkiye toplumuna ve genel anlamda insanlığa nasıl bir zenginlik ve çeşitlilik katabildiği esprili bir ortamda gösterildi.

aile fotoraf 10 10 2017 kGençlerin yetişmesine önem veriniz; çünkü bu yolda en küçük ihmal, ülkenin yapısını ve geleceğini yok eder.

Aristoteles