Haberler

534. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARI

Galatasaray Lisesi'nin 534. Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları ve 75. yıl ve 50. yıl dönemlerinin Madalya ve Berat Töreni, 6 Aralık 2015 Pazar günü gerçekleşti. Galatasaray Eğitim Vakfı’nın 34. Kuruluş Yıldönümü’ne denk gelen kutlamada, Galatasaray Lisesi Müdürü Meral Mercan, Galatasaraylılar Derneği Genel Sekreteri Mehmet Selim Yavuz, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, 75. yıl mezunlarını temsilen Necdet Bayraktar ve 50. yıl dönemini temsilen Mete Gürer birer konuşma yaptılar.

Tevfik Fikret Salonu’nda, Atatürk, silah arkadaşları ve vefat eden Galatasaraylılar için saygı duruşu ile başlayan programda, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç konuşmasının ardından 1940 mezunu Necdet Bayraktar'a 75. yıl madalya ve beratını sundu. Konuşmaların ardından Özhan Canaydın Spor Ödülleri’nin sahiplerine verilmesiyle devam eden program, Galatasaray Lisesi Müdürü Meral Mercan ve Galatasaray Üniversitesi Rektörü Ertuğrul Karsak'ın 50. yıl dönemine Madalya ve Beratlarını takdimi ile son buldu.

Atatürk’ün Galatasaray Lisesi’ni ilk ziyaret ettiği 2 Aralık 1930 tarihi anısına, Aralık ayının ilk Pazar günü düzenlenen Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları’nda, Galatasaraylılar her sene olduğu gibi geleneksel Galatasaray Pilavı yiyerek özlem giderdi. Ön bahçede, Galatasaray Lisesi koro ve orkestrasının sürpriz konseri, Kuruluş Yıldönümü Kutlamalarına katılan ziyaretçiler tarafından beğeni ile izlendi.

Aynı akşam, Galatasaray Lisesi'nin 534'uncu kuruluş yıldönümü ve 75. yıl ve 50. yıl dönemlerinin madalya ve berat töreni münasebetiyle Suna, İpek ve İnan Kıraç tarafından verilen kutlama yemeğinde, Fransa Büyükelçisi S.E.M. Charles Fries, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç ve 1965 dönemi adına Mahmut Melih Kayahan, birer konuşma yaptılar.

Kutlama yemeğinde; Galatasaray Eğitim Kurumlarına verdikleri destekler ve hizmetler nedeniyle Erdoğan Karakoyunlu ve Türker Arslan'a Galatasaray Eğitim Vakfı Onur Madalyası, Galatasaray Eğitim Kurumlarına ve eğitime verdiği üstün hizmetler nedeniyle emekli olarak görevinden ayrılan Galatasaray İlköğretim Okulu Müdürü İhsan Zeren'e Üstün Hizmet Madalyası, takdim edildi.

Vedat Evren Orkestrası, Atilla Demircioğlu ve Candan Erçetin’in sahne aldığı gece, 1965 döneminin pasta kesme seremonisi ile sona erdi.Tarih yazmak, tarih yapmak kadar önemlidir. Yazan, yapana sadık kalmalıdır.

Mustafa Kemal Atatürk