Haberler

535. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARI

Galatasaray Lisesi'nin 535. Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları ve 75. yıl ve 50. yıl dönemlerinin Madalya ve Berat Töreni, 4 Aralık 2016 Pazar günü gerçekleşti. Galatasaray Eğitim Vakfı’nın 35. Kuruluş Yıldönümü’ne denk gelen kutlamada, Galatasaray Lisesi Müdürü Meral Mercan, Galatasaraylılar Derneği Başkanı Polat Bengiserp, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç ve 50. yıl dönemini temsilen Bülent Becan birer konuşma yaptılar.  

Tevfik Fikret Salonu’nda, Atatürk, silah arkadaşları ve vefat eden Galatasaraylılar için saygı duruşu ile başlayan programda, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç konuşmasının ardından 1941 mezunu Sadettin Serezli'nin 75. yıl madalya ve beratını oğlu Demir Serezli'ye sundu. 75. Mezuniyet yılını kutlayan Necmettin Gökçe, İlhan Usmanbaş ve Sadettin Serezli sağlık nedenleri ile törene katılamadılar. Özhan Canaydın Spor Ödülleri’nin sahiplerine verilmesiyle devam eden program, Galatasaray Üniversitesi Rektörü Ertuğrul Karsak'ın 50. yıl dönemine Madalya ve Beratlarını takdimi ile son buldu. 

Atatürk’ün Galatasaray Lisesi’ni ilk ziyaret ettiği 2 Aralık 1930 tarihi anısına, Aralık ayının ilk Pazar günü düzenlenen Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları’nda, Galatasaraylılar her sene olduğu gibi geleneksel Galatasaray Pilavı yiyerek özlem giderdi.

Aynı akşam, Galatasaray Lisesi'nin 535' inci kuruluş yıldönümü ve 75. yıl ve 50. yıl dönemlerinin madalya ve berat töreni münasebetiyle Suna, İpek ve İnan Kıraç tarafından verilen kutlama yemeğinde, Fransa Başkonsolosu M.Bertrand Buchwalter , Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç ve 1966  dönemi adına Zeki Bülent Yağlı, birer konuşma yaptılar.

Vedat Evren Orkestrası, Atilla Demircioğlu ve Candan Erçetin’in sahne aldığı gece, 1966 döneminin pasta kesme seremonisi ile sona erdi.Galatasaray Topluluğu