Haberler

75. VE 50. YIL MADALYA VE BERAT TÖRENİ

538 yıllık eğitim geleneğini sürdüren Galatasaray Lisesi’nden mezuniyetlerinin 75. ve 50. yıllarını kutlayan 1944 ve 1969 yılları mezunları ve dönem arkadaşları için düzenlenen Madalya ve Berat töreni, 1 Aralık 2019 Pazar günü gerçekleşti.

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda, Atatürk, silah arkadaşları ve vefat eden Galatasaraylılar için saygı duruşu ile başlayan program, Galatasaray Lisesi Müdürü Prof. Dr. Vahdettin Engin, Galatasaraylılar Derneği Başkanı Fidel Berber, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, 75. yılları temsilen Şükrü Elekdağ ve 50. yılları temsilen Ülgür Gökhan'ın konuşmalarının ardından, Galatasaray Lisesi Müdürü Prof. Dr. Vahdettin Engin’in 75. yıl dönemine madalyalarını takdimi, bu yıl 9.cusu verilen Özhan Canaydın Spor Ödülleri’nin Türkiye'nin En Başarılı Amatör Sporcusu” kategorisinde İbrahim Çolak “Galatasaray Spor Kulübü En Başarılı Amatör Sporcusu ” kategorisinde Ecem Güzel’ e verilmesi ve son olarak da, Galatasaray Lisesi Müdürü Prof. Dr. Vahdettin Engin’in 50. yıl dönemine Madalya ve Beratlarını takdimi ile son buldu.

Atatürk’ün Galatasaray Lisesi’ni ilk ziyaret ettiği 2 Aralık 1930 tarihi anısına, Aralık ayının ilk Pazar günü düzenlenen tören sonrası, Galatasaraylılar her sene olduğu gibi geleneksel Galatasaray Pilavı yiyerek özlem giderdi.

Aynı akşam, 75. yıl ve 50. yıl dönemlerinin madalya ve berat töreni münasebetiyle Suna, İpek ve İnan Kıraç tarafından verilen kutlama yemeğinde; Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, Fransa Başkonsolosu Bertrand Buchwalter ve 1969 dönemini temsilen Nesim Fintz birer konuşma yaptılar.

Vedat Evren Orkestrası, Atilla Demircioğlu ve Candan Erçetin’in sahne aldığı gece, 1969 döneminin pasta kesme seremonisi ile sona erdi.Bütün ümidim gençliktedir.

Mustafa Kemal Atatürk