Haberler

1946 VE 1971 DÖNEMLERİ MADALYA VE BERAT TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Her yıl Aralık ayının ilk Pazar günü düzenlenen “75. ve 50. Yıl Madalya-Berat Töreni”, 5 Aralık 2021 Pazar günü Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleşti.

Tarık Papuccuoğlu’nun sunduğu tören, Atatürk, silah arkadaşları ve vefat eden Galatasaraylılar için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Sağlık sorunu nedeniyle, törene canlı bağlanarak konuşmasını yapan Galatasaray Lisesi Müdürü Prof. Dr. Murat Develioğlu’nun ardından, Galatasaraylılar Derneği Başkanı Fidel Berber, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, mezuniyetinin 75. yılını kutlayan Can Kıraç ve 50. yıl dönemini temsilen Bünyat Balaban birer konuşma yaptılar.

Galatasaray Eğitim Vakfı başkanı İnan Kıraç tarafından Can Kıraç’a 75.yıl madalya ve beratı takdim edildi. Özhan Canaydın Spor Ödülleri ile devam eden tören, 50. yıl dönemi Madalya ve Beratlarının takdiminin ardından İnan Kıraç Konferans Salonu’nunda gerçekleşen kokteyl ile son buldu.

Pandemi önlemleri nedeniyle, sadece madalya alacak Galatasaraylıların davetli olduğu tören Galatasaray Eğitim Vakfı youtube kanalından canlı olarak yayınlandı.Gençlerin yetişmesine önem veriniz; çünkü bu yolda en küçük ihmal, ülkenin yapısını ve geleceğini yok eder.

Aristoteles