Haberler

FRANSA YÜKSEKÖĞRETİM VE ARAŞTIRMA BAKANI’NIN LİSEMİZİ ZİYARETİ

Kurucu Rektör Prof. Dr. Yıldızhan Yayla, Prof. Dr. Barlas Tolan, Prof. Dr. Ethem Tolga, Coşkun Kırca, Yiğit Okur ve İnan Kıraç’ın önderliğinde kurulan GEÖK’ün 30. Yılı kutlamaları çerçevesinde 25 Kasım 2022 Cuma günü Galatasaray Üniversitesi’nde gerçekleşen panelin sabah oturumunun ardından Fransız Sarayı’nda öğle yemeğinde buluşan Fransız Heyeti, akşam üstü Galatasaray Lisesi’ni ziyaret etti.

Fransa Yükseköğretim ve Araştırma Bakanı Sayın Prof. Sylvie Retailleau, Fransa eski Başbakanı, Fransa Anayasa Mahkemesi Üyesi ve Galatasaray Üniversitesi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Sayın Alain Juppé, Fransa'nın Türkiye Büyükelçisi Sayın Hervé Magro, Fransa Dışişleri Bakanlığı Etki Diplomasisi Genel Müdürü Sayın Mathieu Peyraud, Fransa İstanbul Başkonsolosu Sayın Olivier Gauvin ve bakan danışmanlarından oluşan kalabalık heyet; Galatasaray Lisesi Müdürü Prof. Dr. Murat Develioğlu’nu makamında ziyaret ederek, Lisemiz ve Vakıf hakkında bilgi aldı.

Tevfik Fikret Kütüphanesi ve Salonu, Galatasaray Spor Kulübü’nün kurulduğu sınıf, şehitlik ve dokümantasyon merkezi dahil Galatasaray Lisesi’nin tüm tarihi mekanlarını dolaşan heyet bir devlet okulu olan Galatasaray Lisesi’nin bu denli iyi koşullarda olmasından çok etkilendiklerini belirtti.Galatasaray Topluluğu